MEGHÍVÓ A 19. JÖVŐ MOBILITÁSA ELŐADÁSSOROZATRA

A tizenkilencedik alkalommal megszervezett előadássorozatunk első előadása 2017.09.14-én a Belső Égésű Motorok Tanszék aulájában (47° 41’ 43” N, 17° 37’ 40” E), 17.00 órától kerül megrendezésre.

Téma: e-gas – An Important Element on the Way to CO2 – Neutral Mobility

Előadó: Dr. techn. Wolfgang Demmelbauer-Ebner (Volkswagen AG)

Erdgas als Kraftstoff ist bereits seit vielen Jahren unter der Bezeichnung CNG bekannt und verfügbar. Mit steigendem Anteil von Biomethan und synthetischem CNG, das mittels Überschussstrom hergestellt wird, bietet es zunehmende CO2-Vorteile.

Regenerativ erzeugtes e-gas kann in großem Maßstab über die bereits existierende Infrastruktur gespeichert und vertrieben werden. Diese Vorteile können auch für den  Mobilitätssektor genutzt werden– viele der dafür nötigen Voraussetzungen sind relativ leicht zu erfüllen: Attraktive Fahrzeugangebote, ein gut ausgebautes Tankstellennetz, hohe Wirtschaftlichkeit und sichere politische Rahmenbedingungen motivieren Kunden, in CNG einen vorteilhaften Kraftstoff zu sehen.

Volkswagen verfolgt daher seine CNG-Strategie konsequent und bindet dabei zahlreiche Partner ein. Denn der Durchbruch für CNG gelingt nur im gemeinsamen Handeln von Mobilitätsanbietern, Gaswirtschaft und der Politik.

Ezúton szeretettel meghívjuk Önt a győri Széchenyi István Egyetem Belső Égésű Motorok Tanszékének (BMT) a tizenkilencedik, A jövő mobilitása című előadássorozatra, amely az Audi Hungaria Zrt. motorfejlesztési részlegének együttműködésével csütörtökönként, 17.00 órától kerül megrendezésre.

Nagyon örülnénk, ha részt tudna venni az előadásokon és az azt követő szakmaibeszélgetéseken.

Az előadásokon történő részvétel ingyenes, előzetes regisztráció nem szükséges. Minden érdeklődőt, beleértve a Széchenyi István Egyetem és más Egyetemek hallgatóit, szeretettel várunk az előadásokon.

Bővebb információ: Novák Dóra, + 36 96 503 491 vagy novak.dora@sze.hu

Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00